יום ב', ז’ בסיון תשע”ח
 
 
יוחנן שולח שנה טובה
כמדי שנה משגר לנו הצייר, המעצב-מאייר והקריקטוריסט יוחנן לקיצביץ מבחר ברכות לשנה טובה מפרי מכחולו * אנו מביאים אותן כאן עם ברכת שנה טובה, שנת בריאות ויצירה מכולנו באגודת העיתונאים בירושלים * עוד על יוחנן - ראו כאן
תגובות: -1   צפיות: -1
 
שלום למקצוען
נפלה בחלקי הזכות לשרת עם יהודה כהן בועד האגודה לאורך מספר קדנציות * בשיטוט ברשת מצאתי במאוחר אך לא מאוחר מדי את הסרטון הבא המתעד פרידה ממקצוען ואיש יוניון מובהק ואמין * כל מה שרציתי לומר - יש בו ׁ(חיים שיבי)
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
הדרך להבראת הרשות - דרך הסכמי הרפורמה
אגודת העיתונאים בירושלים מזכירה לראשי האוצר לשעבר, שני אישים שהאגודה מכבדת, כי בעבר תמכו בעקרון הרפורמה ברשות השידור – עיקרון שהובל על ידי ובתמיכת אילן לוין לשעבר הממונה על השכר באוצר * לפני ואחרי המלצות ועדת לנדס - הרפורמה נותרה המתווה הנכון, הראוי - והבלעדי - להבראת השידור הציבורי
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
 
 
 
בלי דיאלוג

גילי יערי קלט מצב ירושלמי נטול דיאלוג. תודה לצלם מיומן על תעוד רגע בצילום המדבר יותר מאלף מילים
 
קלוז-אפ

צלמים מול מיידה אבנים בסילואן. צילום של ראובן סלבדורי, אתר "פלאש 90" - במסגרת פרוייקט המתעד את מה שהמצלמה אינה מראה תדיר- את ההשפעה שיש לעצם נוכחותם של צלמים - על מהלך האירועים בשטח
 
העמיס כותרת גב

התחרות בחזית התקשורת המודפסת מביאה לשיטות הפצה אחרות.חינם - והכותרת מהלכת. הדס פרוש - פלאש 90
 
תן שלום (או - הזוית היא הסיפור)

כדי להראות את העולם בעיני כלב צריך לתפוש זוית צילום מתאימה. תמר מצפי , צלמת גלובס, קלטה קולגה המתאים במקצועיות את גובה המצלמה לגובה הנושא שלו. תודה לתמר על שיגור הצילום.
 
יום השואה - ביטוי של צלמת * אביטל אנגל

יום השואה שלי. כבת לאב ניצול שואה, ספגתי לא מעט מזה. חלק נכבד נדחף לחיי היומיום שלי ובעיקר לחלומות ביעותים בלילות. הנה התרגום הויזואלי שלי לכל זה. אביטל אנגל, צלמת
 
כולם ביחד: על הדק המצלמה - לחץ!

המקום: בית סוקולוב, 6 למרץ. הארוע: מסיבת עיתונאים של ישראל יוזמת שלום. יובל רבין, עידן עופר, יעקב פרי, משה שחל היו שם בין היתר. דבוקת צלמים מייצרת סוללה דרוכה כדי להכניס את כל המשתתפים באמצע השולחן למסגרת העדשה. צילום של תמר מצפי - צלמת גלובס - שקלטה אותם מן הזוית הייחודית שלה.
 
אחוות מפגינים מול הבית של שרה

"שרה הבטחת לשמור על הילדים" זעקה אחת הכרזות שנשאו אימהות וילדיהם במחאה על גירוש זרים בפתח רחוב בלפור הירושלמי, מול בית ראש הממשלה. נתי שוחט מצוות המוכשרים של "פלאש 90" תיעד את נועם שליט - שגם למשפחתו מאהל מחאה קבוע מול בית ראש הממשלה - מחלק ממתקים ושוקולד ומעלה חיוכים על פני הזאטוטים.
 
ריח של אינתיפאדה חדשה - גם בפייסבוק

אביב של אינתיפאדה חדשה? בפייסבוק לפחות זה מתחמם - ויש אפילו פעילות נגד כחול-לבן. דיווח של ynet/חדשות 2 - לקריאה לחצו על הצילום של צוותי תקשורת בפעולה בשטח חם. נתי שוחט מ"פלאש 90" קלט את מרים אלסטר - עם מטפחת ירוקה להגנה מפני עשן מדמיע.
 
מוכנים לפגוש תקשורת

ארבעה קטינים יהודים החשודים בתקיפה ורצח של צעיר ערבי בדרכם לאולם בית המשפט המחוזי - ובהיכון למניעת חשיפה נוכח סוללת התקשורת הממתינה להם. צילום של מרים אלסטר מצוות "פלאש 90"
 
תזכורת מן העבר: כשיש הסתה - יש אלימות

המספרים המצמררים והמטצברים על אלימות נגד עיתונאים בדו"ח של הפדרציה הבינלאומית של העיתונאים (ידיעה בטור ימני) הזכירו לנו כמה רגעים מתוצרת הארץ שבהם סימון עיתונאים ואנשי תקשורת גרר פעולה אלימה. כאן - תקיפה בגז מדמיע של צלם העיתונות עטה עוויסאת. נקלט ב-2001 בעדשת מצלמה של צוות "פלאש 90".
 
צמודים מאד לנושא

כשמדובר בצילום חדשות בשטח - כמה שיותר קרוב יותר טוב. יעקב נחומי שיגר לנו צילום מאוספו בו תיעד עמיתים בעת סיקור הפגנת חרדים נגד חפירות ארכיאולוגיות ביפו בשל חשש חילול קברים.
 
יש סיפור

יעקב נחומי, צלם אתר "בחדרי חרדים", היה בכנסת ביום החם של הודעת ברק. נחומי קלט את הלהק התקשורתי מול הסיפור הפוליטי החם של העונה. תודה ליעקב על שיגור הצילום לאתר אגודת העיתונאים - שלח נוספים.
 
זה אני

אייל גולן מול התקשורת אחרי 12 שעות חקירה במס הכנסה. את השיר הזה תיעדה במצלמתה מרים אלסטר "פלאש 90"
 
היתה סיעת יחיד?

דניאל בן סימון, הרבה שנים אחד מהברנז'ה - השבוע במצב צבירה חדש של חבר כנסת השואף לעצמאות מסיעת העבודה. אם יקים את סיעת העיתונאים נשקול הצטרפות. צילום של יוסי זמיר.
 
חוסייני לגל"צ, עבור

גל"צ מן השטח ועם זוית קליטה טובה: בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את בקשת משפחת חוסייני להוציא צו מיוחד להפסקת העבודות במתחם מלון שפרד בשכונת שייח ג'ראח שבמזרח ירושלים. המשפחה בראשות עדנאן חוסייני, "מושל ירושלים מטעם הרשות הפלסטינאית", ערכה מסיבת עיתונאים, ובה תקפה בחריפות את העבודות.צילום: קובי גדעון/פלאש 90
 
התקשורת כמיצג רחוב

התקשורת המודפסת יכולה להיות גם חומר גלם למופע ומיצג רחוב. תומר זמורה קלט קבוצת סטודנטים לאומנות הקרויה "כמה סוכר" המתרכזת ויוצרת ברח' ההסתדרות במרכז ירושלים. מדי שבוע מגישים הצעירים מופע על נושא אחר. השבוע הם היו בראש עיתונאי. מערכת האתר מודה לצוות המוכשרים של סוכנות הצילום "פלאש 90" המלווה אותנו בתעוד שוטף.
 
2011- שתהיה שנת רוויה

לפחות כמו זאת של הגמל בצילום אוירה ירושלמי של נועם מוסקוביץ. טעם החיים - ותעזבו אותכם מדייאט.
 
תגידו ליברמן וגבינה

מיכל פתאל תיעדה את עמית שאבי כשהוא מצלם את ביבי ושרה נתניהו. צילום מהחיים - מהמקצוע - ומהריקוד האינסופי שבין פוליטיקאים לאנשי תקשורת.
 
תקשורת לא עויינת

הצלם מתי מילשטיין קלט קולגה - צלמת העיתונות Maja Hitij ילידת סלובניה בפעולה במחסום קלנדיה. האיש במדים לא נראה מאויים מנוכחות תקשורתית צמודה. לבלוג הצילומים המלא והמרשים של מילשטיין - לחצו על הצילום
 
הרצל אמר

צחי הנגבי בדרכו ללשכת היו"ר ראובן ריבלין כשהוא אוחז בידו מכתב התפטרות מן הכנסת. השר לשעבר זוכה מעבירות של מרמה, הפרת אמונים ושוחד בחירות, והורשע "רק" בעבירה של עדות שקר. בחודש שעבר הטיל בית המשפט השלום בירושלים קלון על הנגבי. "קלון - איננו או דה קולון", אמירה של שופט בית המשפט העליון אליקים רובינשטיין. צילום של אביר סולטן מצוות המוכשרים ב"פלאש 90"
 
למה כובע

החיים בעיר של ניגודים, מבט אל הכובע - במצלמתו הרגישה של יהושע יוסף
 
גם מנחם כהנא הירושלמי בליגה הבינלאומית: הצילומים המדהימים של 2010 - בגלריה המסכמת של life
 
אהלן, אחינו יששכרוף

על כנאפה וכבש במוקטעה ברמאללה, מצנע ואבו מאזן דיברו על שלום- וגם אבי יששכרוף "הארץ" היה שם. הצלם מתי מילשטיין קלט בעדשתו המתעדת את יששכרוף עם אבו מאזן ברגע של קבלת פנים חמימה ברוח יוזמת ג'נבה.
 
כמה קטנים וכבר בפוליטיקה

גילי יערי- צלם עיתונות מיומן- קלט במצלמתו המתעדת רגע ממציאות חיים של שסעים וקרעים פוליטיים המגיעים גם אל בית הספר. ילדים הופכים חיזיון מצוי בהפגנות. המעורבות של "אנחנו והם" "שלנו ושלהם"- מתחילה בכתה ג'. תודה לגילי על יצירה ותעוד של היום הישראלי - באמצעות העדשה -ועל האישור להעלות כאן את הצילום.
 
כשר למהדרין

שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר, סייר בימים אלה במרכז להכשרה מקצועית לחרדים- וחרדות. קובי גדעון מצוות המוכשרים של "פלאש 90" תעד את הרגע ואת המפגש עם מועסק עתידי.
 
הצלם כמתעד מבפנים

שאלנו את הצלם-משורר יהושע יוסף כיצד ומתי קלטה עדשת מצלמתו את הצילום הזה שהוא מסוג הצילומים שהם סיפור עיתונאי שלם. לחצו על הצילום לקריאת תשובתו.
 
הנה שרה באה

נטשה מוזגוביה היא העין העיתונאית של "הארץ" בוושינגטון ומלבד כתיבה חדשותית ופרשנית היא מצויידת במצלמה סקרנית לא פחות. כאן - שרה נתניהו בעת ביקור הגברת הראשונה של ממשלת ישראל בבירה האמריקנית. תודה לנטשה על האישור להצגת הצילום באתר - ואיחולים לחורף חמים באחת הערים המרתקות לכתב בדסק הפוליטי.
 
התקשורת העולמית עושה את סיכומי השנה. ה"בוסטון גלוב" מביא אוסף צילומים שאומרים יותר מאלף מילה.
 
תפש את הרגע

מאלבום הצילומים של יהושע יוסף שהוא תערובת של צלם מתעד ומשורר או צלמשורר. לפעמים רגעים של רוך. לפעמים רגעים שאינם כאלה. כמו הרגע הירושלמי הזה.
 
עוד הוכחה שהחורף הגיע

היתה סערה. יש גם ימים של שמש. אבל לאביר סולטן מצוות "פלאש 90" יש הוכחה ירושלמית ניצחת שהחורף אכן הגיע.
 
הסיפור הוא הגשם

אביר סולטן מצוות "פלאש 90" עם רגע של גשם ירושלמי בכותל המערבי. הגשם שטף גם את השריפה בצפון - לא את החיפוש התקשורתי אחרי אשמים למחדל.
 
מצלמת זכויות עכשיו

בן קלמר היה שם בתל אביב במצעד לציון יום זכויות האדם הבינלאומי. ליסה גולדמן נכנסה עם חיוך אופטימי לפריים של עדשת מצלמתו.
 
הזווית השלישית של אביר

איליה יפימוביץ' מצלם את אביר סולטן המצלם מהזוית שלו יוצר מזכרות הר הבית. מייד אין פלשתין
 
לחץ תקשורתי לא מתון

אלי ישי על המוקד התקשורתי. הציבור ביקש תשובות אחרי השריפה הגדולה. גם ראשים. התיק הלוהט מכולם היה תיק הפנים והכבאות שאיננה. מרים אלסטר בצילום החושף את הלחץ על מי שספג שורת מהלומות תדמית ואחר כך דו"ח מבקר חמור.
 
שיתוף פעולה בינלאומי מה-זה-הדוק

איליה יפימוביץ' קלט בעדשת מצלמתו את עמיתו יואב ארי דודקביץ' ברגע של חיוכים עם מתנדבת קנדית במשלחת הסיוע לכיבוי השריפה הגדולה. האירוע- מעמד תודה למסייעים ופוטו-אופ עם נשיא המדינה וראש הממשלה. שלא תגידו שאנחנו לבד או שצלמים לא מפרגנים זה לזה.
 
תפשו ראש בהמתנה

לפעמים כשחם וצריך להמתין שעות - אי אפשר בלי תושיה. בן קלמר קלט בעדשתו עמיתים מול המשרד לבטחון פנים בתל אביב. חיכו חיכו - אבל בצל.
 
 
אש בשידור חי

ראש הממשלה בנימין נתניהו בחדר הפיקוד שהוקם באוניברסיטת חיפה עם התברר מימדי השריפה - ומחירה. האסון הלאומי חשף מחדל לאומי. תחקירי התקשורת על היקפו - יהיו למשפחות רבות בבחינת חשיפה מאוחרת מדי. צילום של עמוס בן גרשום - לע"מ - באמצעות אתר "פלאש 90" המתעדכן חדשותית מסביב לשעון. כל הזכויות על הצילומים המתפרסמים כאן - שמורות לו.
 
שווה פוליצר

חם מאד מהשטח: איליה יפימוביץ' קלט את מוחמד טורוקמן, צלם של רויטרס, ברגע של פעילות בנבי סלאח. מן הצילומים שקשה לשכוח. (חיים שיבי)
 
 
 
קושי ממשי לבצע את עבודתם
מסקר שערכה לשכת העיתונות הממשלתית בקרב העיתונאים בישראל, עולה כי כ- 70% סבורים שהמשטרה מגבילה את חופש התנועה באירועים חדשותיים בירושלים * צילום: לע"מ * הקישו כאן לכתבה באתר אגודת העיתונאים בתל-אביב - press
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
 
נפסל לשידור: העידן החדש בתחום העיתונות האלקטרונית
"איני קורא לעמיתיי העיתונאים להתנזר כליל משימוש בהקלטות מדיונים סגורים לכאורה, רק ממליץ להם שלא להשתמש בהן בלי אבחנה ובלי עכבות" * חגי סגל - "מקור ראשון" * לאתר - הקישו כאן * בצילום: נחשף בהקלטה - יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין * צילום: מרים אלסטר/פלאש 90
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
 
זינוק חד באלימות המילולית נגד התקשורת ברשתות החברתיות
לפי נתונים של קרן ברל כצנלסון, 61% מהשיח האלים כלפי התקשורת מגיע מפרופילים המזוהים עם הימין, 17% מפרופילים המזוהים עם השמאל * יונתן כיתאין מדווח ב"גלובס" * לאתר העיתון - כאן * בצילום: יעד מועדף על משמיצי תקשורת - אילנה דיין (פלאש 90)
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
 
משבר הדפוס - העיתונאים נפרדים מהאייקונים שהופכים למגדלים
גיא נרדי מדווח ב"גלובס" * "מערכות העיתונים היו פעם חלק מהמרקם האורבני, אבל צורכי העיר גוברים לעתים על ערכי השימור, והם הולכים ונעלמים" * בצילום מ-2010: מה שהיה בית ידיעות אחרונות בתל אביב * צילם יעקב נעמי/ארכיון פלאש 90
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
 
אל: עיתונאי תאגיד השידור "כאן" * מאת: אגודת העיתונאים בירושלים * הנידון: אגודת העיתונאים בירושלים היא בית מקצועי רב ניסיון ואמין - הצטרפו אלינו עכשיו
אגודת העיתונאים בירושלים פותחת שערים לעיתונאי התאגיד - הזמנה והבטחה
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 468
 
 
הכירו את שימי החתול -דייר מוגן
שלום חברים יצא לאור ספרי החדש בהוצאה פרטית שימי החתול דייר מוגן * זהו סיפור מלא הפתעות המעורר תהיות על קשרים ויחסי זוגיות, הספר לילדים ולמבוגרים * המחיר 70 ש"ח כולל משלוח (גם הקדשה) - לא נמצא בחנויות * תודה, יוחנן לקיצביץ
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
אפליה בקבלת עובדי רשות השידור לשעבר? "מינוי יח"צנית לנציבת התלונות בתאגיד נראה לא מקצועי"
התפרסם מינויה של אורלי ממן לתפקיד נציבת תלונות הציבור בתאגיד * המתמודד העיקרי מול ממן היה דדי מרקוביץ', נציב התלונות הנוכחי של רשות השידור, שזכה לשבחים רבים על האופן בו מילא את תפקידו * נתי טוקר מדווח בדה-מרקר * בצילום: ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני) * צילמה הדס פרוש, ארכיון פלאש 90
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
 
תגובת המדינה לבג"ץ לעתירות בעניין תאגיד השידור הציבורי
המדינה הגישה לבג"ץ את תגובתה לעתירות הנוגעות לתאגיד השידור הציבורי. בתמצית, המדינה מעדכנת כי בימים אלה סיכמו ראש הממשלה (המכהן כשר התקשורת) ושר האוצר, כי יפעלו לקדם בהקדם תיקון לחוק השידור הציבורי הישראלי, כך שמועד תחילת שידורי התאגיד יחול ביום 30.4.17. בד בבד, יבוטל ההסדר בחוק המאפשר לשרים להקדים את יום תחילת השידורים בהתאם להודעה מנומקת של מועצת התאגיד, בדבר מוכנותו להתחיל לשדר החל מיום 1.1.17. שאלת קידומו של תיקון החקיקה האמור הובאה לפני היועץ המשפטי לממשלה, אשר קבע כי לגישתו אין מניעה משפטית ליזום אותו * כאן - התגובה, שהוגשה באמצעות עו"ד נחי בן-אור ממחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 2
 
 
 
אז מי באמת ראוי לחיסיון עיתונאי?
שירן ירוסלבסקי קרני, תהילה שוורץ אלטשולר - פורשות יריעה רחבה אך ממוקדת בפרסום של המכון הישראלי לדמוקרטיה * ככל שהצעות חוק עולות (ויורדות) בניסיון נמשך להגן על החיסיון העיתונאי בחקיקה ראשית ומעבר לפסיקת בתי המשפט - וככל שהמציאות התקשורתית משתנה ומידע רב מופץ ברשת - כך שבה ועולה שאלת הליבה: מי הוא עיתונאי הראוי לחיסיון? מה הן החובות החלות עליו כדי שיהיה ראוי לו? * תשובה מקפת - כאן
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
 
 
 
 
 
06:21 (23/12/13) חיים שיבי
דוד אברהם מדווח בוואלה ברנז'ה - לידיעה באתר - כאן
לתעד תחת אש
לוחמים עם מצלמה ומיקרופון: הזמנה לתערוכת צילומים, מחווה לצוותי הטלוויזיה הישראלית, כתבים, צלמים ואנשי קול שסיקרו את מלחמת יום כיפור באזורי הקרבות * התערוכה תוצג בסינימטק תל אביב, האגף החדש, בין התאריכים 4 ל-17 לאוקטובר
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
שניים באותה רכבת
מסע במכונת הזמן: חברנו יחיאל אמיתי שיגר למערכת האתר צילום מפגישה עם נשיא המדינה, בה מסר לו אמיתי צילום מלפני 40שנה בו רואים את שניהם נוסעים ברכבת לחיפה * המטרה: מפגש עם הנהלת רכבת ישראל לרגלשיבושים שהיו בבתי המלאכה של הרכבת בחיפה * אמיתי: מסתבר שאין חדש תחת השמש וההיסטוריה חוזרת
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
12:08 (01/07/13) חיים שיבי
הוא עקב במצלמתו אחר דורות של פוליטיקאים ועיתונאים, תעד רגעים בתולדות אומה במאבק - ותמיד בעדשה מקצועית * מרימים כוסית לחייו של צלם עיתונות שחינך דור - וכשביקש זווית אחרת עמד על סולם קטן וקלט את מה שקורה בעדשה שמבינה סיפור ויודעת להעביר את המסר העיקרי * בצילום רובינגרי אופייני כאן - בן גוריון מוקף כתבים בכנסת * באדיבות ארכיון ידיעות אחרונות
יום הולדת - חגיגה נחמדת
.יוֹם הֻלֶּדֶת, חֲגִיגָה נֶחְמֶדֶת! * מַה נָּעִים וּמַה נֶּחְמָד שֶׁכָּל בֵּן וְכָל בַּת לֹא נוֹלְדוּ בְּיוֹם אֶחָד * רַק בְּיוֹם הֻלֶּדֶת,רַק בְּיוֹם הֻלֶּדֶת! * מילים: בנציון רסקין * לחן: מרק ורשבסקי * ביצוע: ברברה סטרייסנד וביל קלינטון * צילום: אבי יאיר אנגל- לשכת העיתונות / ארכיון "פלאש 90"
תגובות: -1   צפיות: -1
נפרדים ממושון - אחרי המסיבה
במערכת הטלוויזיה בת"א נערכה בימים אלה מסיבת פרישה למנהל הטלוויזיה ,מושון מצליח * מושון עבד בטלוויזיה הישראלית כ -45 שנה מאז הקמתה והגיע לתפקיד מנהל הטלוויזיה במשך 6 השנים האחרונות.למסיבה הגיעו כ- 100 מבני משפחתו, חבריו ועובדי רשות השידור בעבר ובהווה.* לצילומים נוספים - כאן
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
אביב ירושלמי מאד
נתי שוחט, מרים אלסטר ושרה שומן מצוות "פלאש 90" מוצאים הוכחות מצולמות לקיומו של אביב ירושלמי * באלבום הצילומים הנעים:בראש דף זה 1. זוג חרדי מטייל בנחת ברחוב יפו * 2. מירי רגב (ליכוד) מקבלת מקבלת את ראשות ועדת הפנים בכנסת וגם ברכות מיו"ר ועדת הכנסת צחי הנגבי * 3. ויש גם נגנית במדרחוב * כאן למעלה: הגלובוס שכולם אוהבים לצלם - בשדרות ממילא
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
הנה הוא בא
קבלת פנים חמה לנשיא ארה"ב בציבור הישראלי, צוננת בציבור הפלשתינאי - ועם בקשות מיוחדות במאה שערים * כאן למעלה - ירושלמים עוקבים בעניין רב אחרי שיירת הנשיא ברחובות הבירה * הארכיון המעודכן תמיד של מוכשרי "פלאש 90"
תגובות: -1   צפיות: -1
האגודה לימין עובדי ערוץ 10
בהודעת האגודה נאמר כי יוקצה תקציב לסיוע משפטי לאלה מבין עובדי הערוץ שהם חברי אגודה וזקוקים לייעוץ * " הדמוקרטיה הישראלית זקוקה לתקשורת פעילה ובועטת. פיטורים המוניים בערוץ 10 פירושם עוד מהלומה ליכולתה של התקשורת בישראל לעשות את מלאכתה – ביקורת עיתונאית אמיתית על מוסדות ממשל וחברה" * לנוסח המלא הקישו כאן
תגובות: -1   צפיות: -1
"מפלגת העיתונאים" לכנסת
הודעתו של מיקי רוזנטל על ביצוע קפיצת ראש היישר לשקשוקה של מפלגת העבודה במירוץ למקום טוב בכנסת - מגדילה את המספר האפשרי של עיתונאים בכנסת הבאה * יותר עיתונאים לשעבר - סיכוי לבלימת "חקיקה מרסנת" של התקשורת? * בצילום - ח"כ עיתונאי לשעבר דניאל בן סימון
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
סיקור מקרוב - אלי דסה
אלי דסה תיעד את ההפגנה של עובדי מעריב מול בית ראש הממשלה * לקריאת הסיקור ב- nrg הקישו כאן ^ לקט מצילומיו באלבום הצילומים הנעים למעלה * דסה קלט בעדשות מצלמתו את התקשורת שהפגינה במאבק הישרדות ואת זאת שתיעדה את המחאה * ראו באלבום הצילומים הנעים למעלה * מערכת האתר מודה לאלי דסה על האישור להעלות את צילומיו כאן
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
09:38 (09/07/11) חיים שיבי
20:02 (23/06/11) חיים שיבי
מרים אלסטר קלטה חברי כנסת משגרים מסרונים בכייף במהלך ישיבת הכנסת. הימור נטול סיכון: טיבי ורותם לא מתקשרים כאן זה עם זה.
עיתונות שטח היא תפישת מיקום שממנו ניתן לצפות ולצלם כל מה שזז. מרים אלסטר מצוות פלאש 90 תיעדה את צלם העיתונות עטא עוויסאת משפר עמדה באחת מהפגנות החרדים
תפש מיקום מועדף

מרים אלסטר תיעדה את המיקום של אוריה תדמור (בכנסת). כשמדובר בצילום עיתונות - המיקום הוא הקובע. אלסטר ותדמור מצאו אותו. תודה למרים על העלאת הצילום כאן.
הבה נ-גילה וביבי

ראש הממשלה בכנס פעילות פולטיות שיזמה סגנית השר גילה גמליאל. משה מילנר - לשכת העיתונות הממשלתית- תיעד במשרד ראש הממשלה בירושלים. אתר פלאש 90
עוד מקצוע מה-זה-צפוף

עוד כ-1700 עורכי ועורכות דין מצטרפים למירוץ - כאן בטכס הסמכה שנערך בימים אלה בירושלים. הם יאלצו להתמודד בשוק תחרותי וצפוף מאד - כמעט כמו זה של אנשי תקשורת....* צילום של יוסי זמיר, האתר המפתיע של "פלאש 90"
לפעמים גם כרית

העיתון לאנשים חושבים - כאביזר נוחות מאולתר למהגר שהפך את הגן הציבורי - פארק לוינסקי בדרום תל אביב - למקום מנוחתו ביום קיץ חם. ניקי קלווין, האתר המפתיע של "פלאש 90"
חדשות היום - בלעדי: אובמה מזרח ירושלמי:))))

והטי -שירט הנושאת אותו היא הלהיט החם של השבוע במזרח העיר (לפחות עד נאום "התיקון" של הנשיא בועידת איפא"ק).* הביאה: צלמת העיתונות מרים אלסטר מצוות המוכשרים של "פלאש 90"
תגיד, סחבק- אז איך אתה עם התקשורת?

ביבי בבית הלבן. - עם חבר. היד המונחת על הכתף נועדה לאותת לצלמים שאין משבר. נרגענו. צילום של אבי חיון לשכת העיתונות הממשלתית באמצעות אתר פלאש 90 המתעדכן תמיד.
אבנים בקלנדיה

צלם העיתונות בן קלמר מביא נוף עירוני עכשווי - הפעם מקלנדיה. השלט "צעצועים" ברקע מהווה תזכורת למציאות שלווה יותר שהיתה שם - ואיננה. מתקפות האבנים בשטח מדברות בשפה אחרת. תודה לבן על האישור להעלות את צילומו כאן.
סיפור עם עשן

נתי שוחט מצוות המוכשרים של פלאש 90 קלט רגעים של תעוד מצלמה - בענן עשן של גז מדמיע - במהלך קרבות רחוב בין מפגינים לצבא בקלנדיה.
כהן את כהן ובלי צחוקים - ביקור של מיליון דולר

צמד הבמאים היצירתי והשופע כשרונות - יואל דוד כהן ואיתן ג'סי כהן - או כמות שהם מוכרים בעולם הקולנע - האחים כהן - ברגע לא מבודח בקיץ ישראלי. האחים התכבדו בפרס דן דוד בתחום הקולנוע בטקס חגיגי שהתקיים באוניברסיטת תל אביב בנוכחות נשיא המדינה ונשיא איטליה ג'ורג'ו נפוליטנו. הפרס נושא עימו מיליון דולר. אז מה היה לנו- א. הם לא מחרימים את ישראל. ב. הם מודים בהשפעת המורשת היהודית על היצירה. אהבנו. יוסף יהשע צילם.הארכיון המעודכן תמיד של סוכנות פלאש 90
קיץ לא שקט

קובי גדעון מצוות המוכשרים של פלאש 90 קלט רגע של מארב אבנים ומחאת נכבה בסימטאות שכונת סילואן במזרח העיר. הקיץ הירושלמי הקרב ובא - נראה כקיץ לא שקט
אמבוש

זה עלול לקרות באזורים הסמוכים לירושלים - וזה קרה למכונית הפרטית הזאת שנקלעה למארב אבנים בסילואן * יונתן סינדל, האתר המעודכן תמיד של "פלאש 90" , תעוד ארוע מן ה-6 במאי.
עמדת צילום

צלמים נוטים לתעד ולפרגן אלה לאלה במהלך העבודה, לתעד רגעים ולשתף בהם אחרים - יותר מאשר העיתונאים בצוות עושים זאת לחבריהם. כאן צילום של יוסי פורמנסקי שקלט בעדשתו את מרק ישראל סלם במהלך טכסי יום הזכרון. מערכת אתר אגודת העיתונאים בירושלים מודה לשני הצלמים על האישור להעלות מעת לעת את יצירתם באתר.
ביום הזיכרון

הצלם יוסי זמיר תעד רגעים של התייחדות וכאב בהר המנוחות. חבר האגודה יחיאל אמיתי שיגר לנו שיר שכתב בשעתו לזכר אנשי הצוללת דקר. לקריאה לחצו כאן.
המבעיר, הזועם- והמתעד

נתי שוחט מצוות המוכשרים של "פלאש 90" קלט אותם על חם - ביום הזכרון לשואה ולגבורה. את זה מקיצוני נטורי קרתא האנטי ציונים במאה שערים המנסה להצית את דגל הלאום. את החילוני הנדהם והזועם שעבר במקום וניסה למנוע את ההצתה. ואת אבישי בן חיים מערוץ עשר שהיה שם עם מצלמת וידיאו לתעוד המפגש.
למדו לעשות כותרת

הרופאים יצאו לרחוב - עם שלטים שעושים תקשורת. ואולי היו אלה הסטודנטים לרפואה שהכניסו את הטכסט המוכר. יוסי זמיר חזר בריא מן המחאה
שליט: המאבק מחריף

יותר תקשורת - אך לא רק. המאבק להנעת הממשלה לנקיטת צעדים נוספים לשחרור גלעד שליט עומד לדברי מארגניו לפני שינוי מהותי. * נועם שליט בצילום של מרים אלסטר.
חנין תני לנו כותרת

חנין זועבי מול התקשורת במסדרונות בית המשפט העליון. ח"כ זועבי באה לעתור על שלילת זכויות פרלמנטריות בשל נטילת חלק במשט לעזה על האוניה מרמרה. מרים אלסטר מצוות המוכשרים של "פלאש 90" היתה שם.
עשו כותרת והסכם - חוזרים לעבודה

נוכח דעיכת הסיקור התקשורתי של שביתת העובדים הסוציאליים - התעוררו העוס"ים למספר פעולות מחאה מתוקשרות - כולל שימוש במסכות יובל שטייניץ מול משרד האוצר. אביר סולטן מצוות המוכשרים של "פלאש 90" התרשם. ככל הנראה - גם שטייניץ. העובדים הסוציאליים עשו כותרת והסכם - וחוזרים לעבודה.על פי ההסכם אליו הגיעו ההסתדרות והאוצר, עובד עמותה יקבל שכר מינימום של 7,100 שקל.
כשמדובר בצילום עיתונות - הזוית מדברת

הצלם שעיצב דור צלמי עיתונות - דוד רובינגר- היה נוהג לנוע בשטח עם סולם קטן כדי לתפוש זוית אחרת. אלבום צילומי השטח של בן קלמר כולל גם הוכחות לניסיונות נמשכים של קולגות לתפוש את הזוית המקורית יותר. למעלה, או למטה - והעיקר שתהיה ייחודית. תודה לבן על האישור להעלות את צילומו באתר.
הנה שרה באה

שרה פיילין נחתה בישראל והיישר להזדמנות צילום והצהרה במנהרת הכותל. מושלת אלסקה לשעבר ותומכת נלהבת של ישראל וגם של מדיניות ההתנחלות בשטחים זכתה לקבלת פנים חמה של ח"כ ד. דנון. בימין הישראלי יאהבו לראות אותה רצה שוב לאחר האכזבה במירוץ האחרון לנשיאות כסגנית נשיא - והפעם לנשיאות. מרים אלסטר תיעדה במצלמתה את ביקור הגברת הריפובוליקנית מאד.
העיניים של העובדים הסוציאליים - בעין המצלמה

יו"ר ההסתדרות עופר עיני מגיע לשיחות צמרת עם יובל שטייניץ - בעניין תביעות העובדים הסוציאליים. התקשורת ממתינה לאיש שהכריז כי העובדים בחזית הרווחה זכאים לכל שקל תוספת שהם מבקשים. מרים אלסטר מצוות המוכשרים של "פלאש 90" היתה שם
סיכומים - ואישור תקציב

 רגעי הסיכום של האסיפה הכללית לפני ההצבעה על אישור התקציב.  משמאל לימין: נפתלי מנשה, ציפי רומן, דני זקן, איתי לנדסברג,  רואה החשבון של האגודה ועופר בנימין. 
קלוז אפ - על הפנים

אבישג שאר -ישוב היתה שם בבית המשפט עם מצלמתה רגעים אחרי הקראת פסק הדין. קלוז אפ של רגע בתחתית חייו ובקריירה הציבורית של מי שהגיע לכס הנשיאות: הרשעה בשתי עבירות אינוס, מעשה מגונה בכוח, הטרדה מינית, שיבוש הליכי משפט. ועדיין- הקרב המשפטי לא הסתיים. גם לא הדיון על חלקה של התקשורת ובית הדין של דעת הקהל - בפרשת קצב. לכתבה של נענע -10 על הסיקור התקשורתי של מה שכונה יום הדין של הנשיא לשעבר - לחצו על הצילום.
לחוד וביחד - פנטזיה ירושלמית ואיחולי ביחד ל-2011

הצלם יואב פרידלנדר חיבר פנטזיה ירושלמית מצולמת והיא מוגשת מאת מערכת האתר לכל חברי האגודה והגולשים כאן - בצירוף איחולים לשנה אזרחית יצירתית. לרגע הם לחוד. לרגע הם ביחד- המצב המועדף. תודה ליואב.
מעקב: הזירה הפרלמנטרית
בעין המצלמה
ברכות ואיחולים
עיתונאים ועיתונות
חברים שלנו יוצרים
לזיכרם
חם מהרשת
השידור הציבורי
משולחן ועד האגודה
חיקה גינוסר / תמונת מצב
תנחומים
יום האשה
במועצת העיתונות
הסיפור המרכזי
בלוגו-ספירה
רווחה
יומן השתלמויות ודיווחי חברים
מחייכים (ולא רק) עם בני לוין
ארועים והזמנות
כנס אילת
חדש על מדף הספרים
נוסעים יחד
האיגוד הבינלאומי
ברשות השידור
מוסדות
בערוץ של לקיצביץ
חברים כותבים דעות
אחרי הפרישה
הכתבה המומלצת שלנו
מי אנחנו
נשים בתקשורת
רגע של וידיאו
חדשות בהרחבה
פרסים בתחום התקשורת
סוגרים שנה - מאזן
באקדמיה
פייסבוק אגודה
קרן ידע
אמרו לתקשורת
צילומים מדברים
אלבום הצילומים הנעים
השתלמות עכשיו
מופעים
פינת הפירגון
מסרים למערכת האתר
הערה לסדר היום
מבצעים
יומן בחירות
הלמן -אלדובי בשרות אגודת העיתונאים
מסמך
סקרים מדברים
אנחנו בפייסבוק
אלבום בתנועה
ועדת בחירות
בחירות עכשיו
דני זקן / תמונת מצב
בית ספר לעיתונות מעשית
ועדת ביקורת
האלבום של נטע
לוח תזכורות מעודכן
תערוכה on line
ניהול חסכון- חברים משתפים בידע
פינת הגלישה הנועזת
In Solidarity- Our International Mail
תקנונים
דרושים
לא לילדים בלבד
סינימה שבת
עוד חזית אחת מני רבות במלחמות התרבות והדת בירושלים: פתיחת "סינימה סיטי" בשבת על פי תביעת תנועת "התעוררות" * יונתן סינדל תיעד צפייה בשטח * בכיכר השבת מתחילים לארגן את ההפגנות הבאות בקיץ ירושלמי חם של כן גיוס-לא גיוס, כן סינימה לא-סינימה (רשימה חלקית) * וכל זה עוד לפני שפרץ במלוא עוזו הקרב הגדול על ראשות העיר

תגובות: -1
צפיות: -1
TIME הצילומים הטובים ביותר של השבוע
מדי שבוע בוחרים עורכי הצילום של "טיים" את הצילומים הטובים ביותר המגיעים מרחבי העולם. במבחר המקושר כאן צילום של אביר סולטן מצוות "פלאש 90". מראה פנורמית של המצב האנושי לקראת תחילתה של שנה עברית חדשה
קרא עוד...

תגובות: 0
צפיות: 0
 
אחד מצועדי יום ירושלים שעברו מהנפת דגל למיצג חזותי גופני. שורת פלשתינאים משקיפה מעל הגדר. נתי שוחט- מצוות המוכשרים של "פלאש 90"
 
 
חשבתם שמאה שערים זה רק פעאשקווילים ומחאה ושעבס ואל תעברי ברחובותינו בלבוש לא צנוע. ובכן, צלם העיתונות מרק ישראל סלם מוכיח שיש שם גם רגעים כשרים אך מחוייכים למהדרין.
 
 
צלמי עיתונות אוהבים לתת בידיו של אהוד ברק מצלמה - ולתעד אותו בפעולה. צלם "הארץ" מוטי קמחי עשה זאת הפעם באירוע לכבוד נשיא המדינה שמעון פרס והצלמת תמר מצפי היתה שם וקלטה את התוצאה המחוייכת.
קרא עוד...
 
 
לצלם יהושע יוסף כשרון נדיר להביא בלחיצת הדק מצלמתו רסיסי מציאות מורכבת -צילום שיש בו סיפור. כאן - סטודנטית קוריאנית בירושלים מול מפגין באחת משבתות המחאה החרדית נגד חניון קרתא. יהושע מצטרף לשורת צלמים המתארחים באתר אגודת העיתונאים בירושלים עם עבודות התיעוד העיתונאי שלהם - כל אחד וסגנונו הייחודי. תודתנו - לכולם.
קרא עוד...